Våra kunder

Nedanstående bilder är exempel på nöjda kunder där Regal Components AB levererat givare. På vissa av bilderna finner du mer information om du klickar på dem.

Våra givare används överallt!

Arcoma är en av våra nöjda kunder som vi levererat givare till. Regal levererade en 600-serie givare till förflyttning av röntgenrör och patientbord.

600 serien Linjärgivare, 25-304 mm

BEI-Duncans 600-serie erbjuder en extremt exakt mätmetod i applikationer som kräver en robust givare för trånga utrymmen. Dess långa livslängd, oändliga upplösning och jämna, brusfria utsignal ger hög tillförlitlighet i kritiska mätningar. Sju modeller erbjuder slaglängdsvalmöjligheter mellan 25 och 305 mm. Avlastad och fritt roterande axelkonstruktion förhindrar snedbelastning. Resistansbana av slitstark ledande plast. Som tillbehör finns kulled samt monteringsfäste.

Regal bygger för framtida expansion!

2012-05-03 Taket är klart. Samtidigt planeras inredning av verkstad, lager och kontor! Målet är att skapa en modern och effektiv arbetsmiljö som uppmuntrar till kreativitet och skapar hög trivsel hos medarbetarna.

White paper - Potentiometern i fokus

En kort titt på potentiometerns fördelar och nackdelar. När är den bra, när lämpar sig andra alternativ bättre och vad har hänt utvecklingsmässigt senaste åren?